To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Suzuki Klub Polska - Forum Dyskusyjne - www.suzukiklub.pl
Forum dyskusyjne dla użytkowników samochodów i motocykli marki Suzuki.

Baleno - Wymiana oleju w skrzyni biegów Baleno

7Bodzio - 13-12-2010, 17:28

kubot napisał/a:
Witam,

a czy to nie jest tak, ze olej w skrzyni jest nie wymienialny, tzn ze nie ma potrzeby go wymieniac tak jak w silniku.

i czy wymiana dala jakies efekty??

jeszcze apropo skrzyn. czy wymiana wodzikow daje jakies efekty w postaci lepszej pracy skrzyni- moze ktos sie bawil w cos takiego zeby pozbyc sie naszego balonowo- skrzyniowego problemu

pozdrawiam
kuba.

ja wymienialem juz 3 razy ale tylko dlatego ze raz napraiwalem skrzynie i wymienialem sprzeglo a potem poprawialem.za 3 razem dolalem dodatek do skrzyni castrola i jest duzo lepiej.poza tym przy kazdej wymianie oleju wyciagniesz opiłki ze skrzyni.wiec napewno nie zaszkodzi wymienic jak pisali wyzej:)

Centek - 30-11-2011, 21:33
Temat postu: Jaki olej przekładniowy do skrzyni jest dedykowany?
Skrzynia już zrobiona, łożysko dzwoniło już niemiłosiernie tudzież diesel lub ursus na pierwszych dwóch biegach. Teraz pozostało zalać ja dobrym olejem aby trochę mi posłużyła. Macie jakieś rady co do oleju do skrzyni biegów? Z góry dziękuję za posty 8)
Szczupły - 30-11-2011, 23:43

Wymieniłeś tylko jedno?

Olej 75w90 API GL-4. Ja mam zalane tym http://allegro.pl/lodz-mo...1912476133.html

Centek - 01-12-2011, 12:06

Tak tylko jedno wymienili. Wydaje mi się ze może i nie ma szczególnie dedykowanego oleju do skrzyni, jednak biorąc pod uwagę fakt że skrzynie są z "papieru" to przydałoby się nalać porządnego przekładniowego oleju.
niedziu21 - 04-09-2012, 16:17
Temat postu: wymiana oleju
Witam !
Jestem po zakupieniu, ale przed wymianą oleju w Suzuki Baleno 1.3 16V 86 km, jakie polecacie oleje i głownie ile litrów musze kupić? Dzięki z góry za pomoc;)